ماما همراه

مامای همراه که در دنیا به نام «دولا» شناخته می‌شود، فردی آموزش دیده که دوره های آمادگی زایمان و روش های کاهش درد را گذارنده تا بتواند کمک‌های لازم را به مادران باردار در دوران بارداری و همچنین هنگام زایمان و پس از آن ارائه دهد.

ماما همراه یکی دیگر از خدمات مرکز مشاوره مامایی و مراقبت های دوران بارداری مادرانه است که که علاقه مندان به داشتن مامای همراه با مراجعه به مرکز میتوانند از این خدمات بهره ببرند.

مامایی که به عنوان مامای همراه انتخاب می‌شود همه روزه ها در همه ساعات شبانه روز تا ساعاتی پس از زایمان در دسترس مادر خواهد بود و مادران می‌توانند سوال‌ها و مشکلات خود را با او در میان بگذارند.

مامای همراه تنها نقش حمایت فیزیکی و روحی و روانی از مادر را برعهده داشته و هیچ گونه مداخله بالینی در روند لیبرو زایمان و پس از آن ندارد.

از دیگر وظایف مامای همراه استفاده از انواع روشهای غیر دارویی کاهش درد در هنگام زایمان مانند ماساژ، آروماتراپی، تن‌آرامی، تکنیک‌های تنفسی، طب فشاری و تغییر وضعیت‌ها در زایمان، سرما و گرمادرمانی و موسیقی‌درمانی است.

اصلی‌ترین خدماتی که مامای همراه به مادران ارائه می‌دهد در هنگام زایمان صورت می‌گیرد. مامای همراه اول پیش از زایمان در بیمارستان کنار مادر خواهد بود و می‌تواند به او در داشتن آرامش کافی کمک کند مامای همراه بعد از زایمان نیز کنار مادر خواهد بود تا در شیردهی به نوزاد و مراقبت از نوزاد به مادر یاری رساند.

برای استفاده ازین خدمت مرکز مراقبت‌های بارداری مادرانه با ما تماس بگیرید.